Hvězdárna v Úpici, U Lipek 160, 542 32 Úpice
tel:  499 882 289
e-mail:  hvezdarna@obsupice.cz
Poloha:  N50°30'27,5", E16°00'44"
  | Hlavní stránka | Program | Vstupné | Vyhledávání | Download | | Staré stránky | BLIND FRIENDLY |

  Webkamera
(c) Rudolf

  Slunce aktuálně

  Geomg aktivita

  Polární záře

  Rubriky
Akce 2004
Akce 2005
Akce 2006
Akce 2007
Akce 2008
Akce 2009
Akce 2010
Akce 2011
Astronomická Společnost
Hvězdné objekty
Informace
Meteorologie
Meziplanetární hmota
Pozorování
Program
Seismo
Slunce
Solar Data

Informace

* Nevíte kam se třídou? Přeci na hvězdárnu!

Vydáno dne 26. 08. 2013 (3170 přečtení)

Hvězdárna v Úpici pro děti a školy...Začíná školní rok a Vy třeba přemýšlíte kam se třídou, než se ustálí rozvrh, jak zpestřit žákům výklad astronomie nebo koho si pozvat na přednášku do školy. Pokud je tomu tak, tedy čtete správný článek. Hvězdárna v Úpici Vám toto všechno nabízí.

Hvězdy nad hvězdárnou. Foto: Hvězdárna v Úpici.Hvězdárna v Úpici Vás i s vašimi dětskými svěřenci ráda uvítá ve svých nově zrekonstruovaných prostorách. Naleznete u nás nejen vědu a astronomii, jak se na správnou hvězdárnu patří, ale naleznete u nás i mnoho dalších možností, které by vám mohly při letmém přečtení zůstat skryty.

Děti na hvězdárně. Foto: Hvězdárna v Úpici.Prostory úpické hvězdárny jsou připraveny přivítat školy všech typů, stejně jako tábory. Ať již malé děti z mateřské školky, žáčci a žáci prvního a druhého stupně, středoškoláci, nebo dokonce i vysokoškoláci, všichni si u nás najdou své.

Ať již se jedná o pozorování oblohy – a to jak ve dne i večer či v noci, obecné astronomické přednášky či přednášky „šité na míru“, vše je u nás možné.

Sluneční skvrny. Foto: Hvězdárna v Úpici.Ve dne je možno pozorovat Slunce s jeho skvrnami, protuberancemi a případně i erupcemi. Je možno se seznámit s radiovým pozorováním Slunce i meteorů, případně s pozorováními seismické aktivity Země. Jako zajímavost je na úpické hvězdárně možno ve dne za příznivých podmínek pozorovat i některé jasné hvězdy a planety, nebo za příhodných podmínek i zajímavé atmosférické jevy s výkladem.

Večer a v noci pak můžeme pozorovat Měsíc, planety a případně i další tělesa Sluneční soustavy, například komety. Naší pozornosti neujdou ani slabé objekty vzdáleného vesmíru – galaxie, hvězdokupy a mlhoviny.

Jako specialitu pro školní výpravy nabízíme akci „Noc na hvězdárně“. Program zahrnuje pozorování oblohy s možností přespání ve vlastních stanech. Druhý den ráno pozorování Slunce a dalších objektů a prohlídka hvězdárny. Možnost využití sociálního zařízení (teplá voda, sprchy, venkovní ohniště s možností posezení a opékání špekáčků atd.).

Mlhovina Činka. Foto: Hvězdárna v Úpici.Město Úpice je navíc v centru mnoha turistických atraktivit (kraj Aloise Jiráska, bratří Čapků a Boženy Němcové, Podkrkonoší, Adršpašské a Teplické skály, ZOO Dvůr Králové, Krkonoše, ...).

Aktivity úpické hvězdárny nejsou však soustředěny pouze na areál observatoře. S našimi přenosnými dalekohledy můžeme přijet i za vámi na školu, letní tábor či na školu v přírodě. I zde se dozvíte mnohé o astronomii a doplníte si poznatky získané ve škole.

Pokud budete potřebovat jakékoliv další doplňující informace, nebo si budete chtít naše služby již přímo objednat, zavolejte nám, nebo využijte elektronické pošty, obratem Vám odpovíme. Číslo je 499 882 289, mail pak hvezdarna@obsupice.cz. Informace rovněž na facebooku – www.facebook.com/obsupice.

Ke stažení: Leták PDF (informace, ceník)


[Akt. známka (jako ve škole): 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: Marcel Bělík | Počet komentářů: 6 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  Kde nás najdete

Zvětšit mapu

  Seismogram Úpice (UTC)

  Slunce Ha,Ca,Wl,ZaHa
ha ca
wl zaha

  Meteory-radar
Meteory pozorovné radarem

  ATM + GEOM
Atmosferiky
Šumy 32
Geomagnetika
Radon
Vysvětlení

  Počasí v Úpici (CHMI)

  Spřízněné stránky

продажа кофе в зернах

Tento web byl vytvořen díky redakčnímu systému PHPRs