Hvězdárna v Úpici, U Lipek 160, 542 32 Úpice
tel:  499 882 289
e-mail:  hvezdarna@obsupice.cz
Poloha:  N50°30'27,5", E16°00'44"
  | Hlavní stránka | Program | Vstupné | Vyhledávání | Download | | Staré stránky | BLIND FRIENDLY |

  Webkamera
(c) Rudolf

  Slunce aktuálně

  Geomg aktivita

  Polární záře

  Rubriky
Akce 2004
Akce 2005
Akce 2006
Akce 2007
Akce 2008
Akce 2009
Akce 2010
Akce 2011
Astronomická Společnost
Hvězdné objekty
Informace
Meteorologie
Meziplanetární hmota
Pozorování
Program
Seismo
Slunce
Solar Data

Informace

* Nuda ve škole? Začínají astronomické kroužky!

Vydáno dne 29. 08. 2013 (5090 přečtení)

Astronomické kroužky na Hvězdárně v Úpici. Foto: H. Úpice.Chodíš do některé z úpických či okolních škol a zajímáš se o vesmír, kosmonautiku a přírodní vědy? V tom případě se staň členem astronomického kroužku při úpické hvězdárně. Ta přináší širokou nabídku astronomických kroužků pro začátečníky i pokročilé. Na kroužcích pohlédneš do vesmíru různými dalekohledy, budeš moc spatřit jedinečné nebeské úkazy a pochopitelně se dozvíš vše, co ti o vesmíru vrtalo hlavou. Stačí vyplnit přihlášku, která je ke stažení v tomto článku, a pak se dostavit na úvodní informativní schůzku na hvězdárně v rámci Noci vědců v pátek 27. září od 18:30. Bude doplněna zajímavým doprovodným programem včetně soutěží o ceny!

Astronomické kroužky na Hvězdárně v Úpici. Foto: H. Úpice.Na kroužcích, které probíhají zpravidla čtyřikrát měsíčně na hvězdárně, se dozvíš spoustu novinek z astronomie, kosmonautiky a příbuzných oborů. Během pozorování velkými dalekohledy si prohlédneš nejzajímavější objekty ve vesmíru i povrch Slunce, naučíš se obsluhovat nejrůznější astronomické přístroje a také si budeš moci sestavit vlastní dalekohled. Budeš mít zdarma vstup na veškeré akce a přednášky na hvězdárně, a to i pro celou svou rodinu. Prohlédneš si veškerou techniku hvězdárny a k dispozici ti bude počítač s astronomickými programy.

Přihláška na astronomický kroužek na Hvězdárně v Úpici. FotoPokud máš zájem o členství v kroužku, vyplň přihlášku a odešli ji poštou na hvězdárnu (U Lipek 160, 542 32 Úpice), můžeš ji i oskenovat a poslat elektronickou poštou na adresu krouzkyupice@seznam.cz nebo prostě vhodit do schránky na brance u vstupu na hvězdárnu.

Informace pro rodiče

Astronomické kroužky na Hvězdárně v Úpici. Foto: H. Úpice.Astronomické kroužky na Hvězdárně v Úpici. Foto: H. Úpice.Astronomické kroužky jsou určené jak začátečníkům tak pokročilým, a to pro školáčky od 6 let po studenty středních škol. Již nyní nabízíme kroužek každé úterý od 14:30 určený starším 12 let. Termíny dalších kroužků zatím nejsou fixní a budou se odvíjet od časových možností a počtu zájemců. Na přiložené přihlášce je proto třeba vyplnit ve spodní části nejlepší čas, kdy kroužky navštěvovat. Pokud máte nějaké dotazy, zodpovíme vám je na výše uvedené e-mailové adrese, případně telefonicky na čísle 499 882 289 (kontakt na hvězdárnu), 731 012 046 (pan Jiří Kordulák) nebo 605 271 519 (pan Aleš Dvořáček). Cena kroužků 2013/2014 je 400 Kč (zdražení oproti loňskému roku vychází ze zvýšení provozních nákladů).

Úpická hvězdárna rovněž uspořádá astronomické kroužky v oblastech mimo Úpici. Už nyní můžeme přislíbit ve spolupráci s dalšími organizacemi kroužek v České Skalici (při Středisku volného času Bájo), Červeném Kostelci (Háčko Červený Kostelec) a v Náchodě (SVČ Déčko Náchod). Tyto kroužky probíhají jednou za 14 dnů (zde se ceny liší v závislosti na domluvě s danými organizacemi). Těšíme se na shledanou!


[Akt. známka (jako ve škole): 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: redakce | Počet komentářů: 7 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  Kde nás najdete

Zvětšit mapu

  Seismogram Úpice (UTC)

  Slunce Ha,Ca,Wl,ZaHa
ha ca
wl zaha

  Meteory-radar
Meteory pozorovné radarem

  ATM + GEOM
Atmosferiky
Šumy 32
Geomagnetika
Radon
Vysvětlení

  Počasí v Úpici (CHMI)

  Spřízněné stránky

продажа кофе в зернах

Tento web byl vytvořen díky redakčnímu systému PHPRs