Hvězdárna v Úpici, U Lipek 160, 542 32 Úpice
tel:  499 882 289
e-mail:  hvezdarna@obsupice.cz
Poloha:  N50°30'27,5", E16°00'44"
  | Hlavní stránka | Program | Vstupné | Vyhledávání | Download | | Staré stránky | BLIND FRIENDLY |

  Webkamera
(c) Rudolf

  Slunce aktuálně

  Geomg aktivita

  Polární záře

  Rubriky
Akce 2004
Akce 2005
Akce 2006
Akce 2007
Akce 2008
Akce 2009
Akce 2010
Akce 2011
Astronomická Společnost
Hvězdné objekty
Informace
Meteorologie
Meziplanetární hmota
Pozorování
Program
Seismo
Slunce
Solar Data

Informace

* Výsledky astronomické soutěže

Vydáno dne 21. 12. 2016 (2562 přečtení)

vanocni116. prosince se na úpické hvězdárně konala vánoční besídka pro členy astronomických kroužků a také pro ostatní malé zájemce o astronomii. Děti a jejich rodiče mohli ochutnat cukroví a zasoutěžit si o drobné ceny. Ovšem nejen to. Přijel mezi nás i astrofotograf Petr Horálek se svou besedou na téma "Jsme ve vesmíru sami?". Ale ani to však nebylo všechno ....


vanocni2Téměř přesně před měsícem vyhlásil při své přednášce o cestě na Mars publicista a odborník na kosmonautiku Pavel Toufar soutěž pro děti a mládež v kreslení na téma "Člověk ve vesmíru". Sešlo se téměř 30 kreseb, některé přišly poštou či mailem, některé odevzdali děti svým vedoucím v astronomických kroužcích a některé přinesli sami účastníci až na hvězdárnu.
vanocni3No a právě Petr Horálek výsledky této soutěže před svou besedou vyhlásil a předali jsme přítomným výhercům ceny. Na ostatní, které si pro své ceny nepřišli, čekají na počátku roku 2017 na úpické hvězdárně. Ostatně, jejich jména uvidíte dále. Vyhlásili jsme dvě kategorie mladších a starších dětí. V kategorii mladších byly oceněny 2 kresby, které se společně podělily o první místo, v kategorii starších pak byly vyhodnoceny 3 kresby. Navíc byla udělena ještě zvláštní cena jedné kompozici.
Tak tedy, v kategorii mladších malířů se o první místo podělili devítiletý David Hůlek z červeného Kostelce s kresbou letící rakety, za jejichž okénky se smějí dětské hlavičky a Sváťa Řehák z Broumova. Ten poslal kresbu kosmonauta procházejícího se po Měsíci.
soutez4scan5V kategorii malířů starších získal první místo za svého "Čecha na Měsíci" Jiří Pecháček z 8.A ZŠ Bratří Čapků v Úpici a místo druhé za kresbu "Malý skok pro člověka, velký skok pro lidstvo" Martin Křížek ze stejné třídy stejné školy (kosmonaut na Měsíci, s vlajkou, vzadu přistávací modul). Třetí místo pak získala 13cti letá Martina Brokešová za svůj obrázek kosmické stanice ISS nad ve vesmíru. soutez3soutez2scan6Navíc byla udělena ještě jedna zvláštní cena za 3D obrázek kosmonauta z mouky.soutez1Všem kdo se zúčastnili soutěže děkujeme, všek kdo získali cenu blahopřejeme.
Soutěž byla připravena za finanční podpory Královéhradeckého kraje.

[Akt. známka (jako ve škole): 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: Marcel Bělík | Počet komentářů: 80 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
  Kde nás najdete

Zvětšit mapu

  Seismogram Úpice (UTC)

  Slunce Ha,Ca,Wl,ZaHa
ha ca
wl zaha

  Meteory-radar
Meteory pozorovné radarem

  ATM + GEOM
Atmosferiky
Šumy 32
Geomagnetika
Radon
Vysvětlení

  Počasí v Úpici (CHMI)

  Spřízněné stránky

продажа кофе в зернах

Tento web byl vytvořen díky redakčnímu systému PHPRs